Ūdens ir Tavs draugs! – kajaku skola

Kajaku skola ir iespēja praktiski apgūt airēšanas pamatus, eskimosu apgriezienu un glābšanas tehniku kajakos. Izvērtējot iepriekšējās demokrātiskās („nāc un darbojies!”) pieejas plusus un mīnusus, esam nolēmuši sistematizēt treniņus ar nosacītu iedalījumu „A”,„B” un „C”.

Kāpēc tas vajadzīgs?

Mums patīk  kajakot 😉

Kajaki ir vairāk kā tikai upju laivas uz ātrumu un kajakošana nav tikai gludūdens maratoni kā ķļūdaini pieņemts uzskatīt. Piemēram, rezultāts ir labi redzams, ja sacensībās gadās jūras posms.

Kam tas domāts?

„A” līmenis visiem, „B”, „C” – interesentiem. Kajaku skola ir ne tikai iespēja saturīgi pavadīt laiku uz ūdens apgūstot jaunas iemaņas, bet arī sastapt kompāniju ar līdzīgām interesēm turpmākiem piedzīvojumiem.

Programmā:

• A līmenis: Airēšanas pamati gludā ūdenī plus glābšanas tehnika – 4 nodarbības (otrdienās, ceturtdienās).

 • Izmaksas:

– Piesakoties uz četrām nodarbībām / treniņiem Ls 28,– Piesakoties atsevišķi uz vienu nodarbību Ls 9,– kam nepieciešams hidrotērps (airēšanai ir vai nav nepieciešams atkarībā no laika apstākļiem) + Ls 2,--Cenā ietilpst laivas (laiva, airis, bruncis) noma un instruktora darbs.

 

• B līmenis: Ievads teorijā un jūras kajakošanas filozofijā (piknika formātā ar video) Balsti, eskimosu apgrieziens ar akcentu tieši uz jūru. 5 + nodarbības (tikai ar A līmeni vai instruktoru atzinuma par sagatavotību)Nodarbību skaits atkarībā no sekmēm (5 vai vairāk).

Ievads un video – groziņvakars konkrētā datumā, eskimosu apgrieziens darbadienu pēcpusdienās / vakaros.

 • Izmaksas:

– Piesakoties uz piecām nodarbībām / treniņiem Ls 35,- Papildus nodarbība Ls 5,– Piesakoties atsevišķi uz vienu nodarbību Ls 9,– Nepieciešams hidrotērps. Ja nav sava + Ls 2,– Cenā ietilpst laivas (laiva, airis, bruncis) noma un instruktora darbs.

 

• C līmenis: Braucam jūrā!

Jūra. Straume, noskaņa, sērfs un adrenalīns. Kopīgs pasākums – kajakošana jūrā, viļņos. Datums (+ norises vieta un attiecīgi izmaksas) atkarībā no laika prognozes.

Nodarbību laiks:

 • A. līmenis. Ķīšezers. Airēšana:

Otrdienās, ceturtdienās.

 • B. līmenis. Eskimosu apgrieziens:

– Siltā ūdenī no maija beigām.

 • C. līmenis. Jūra. Informācija sekos.

[flv:https://www.seakayak.lv/video/eskis.flv 320 240]

29 Comments

 1. Šī gan laba ziņa! Pilnībā piekrītu tam, ko Maija teica zem blakus raksta.

  • Ineresanta diskusija panesas-
   http://www.laivas.lv/temas/pasakumi/387910/comments&added&page=4
   Meginaju ielikt komentu par to ka ari pie mums var iegut iemanas jurai, bet tas tika momenta izdests. MAn tas nepatik, jo runa ir par drosibu un lauzi gatavi doties uz esti saskaroties ar valodas problemam. Sai sakara iesaku visiem kam nav slinkums izteikties par temu minetaja lapa, varbut lapas ipasniekam beidzot pieleks, ka infas ierobezosana ir koks ar diviem galiem

 2. Diez vai MB sava biznesa mājaslapā liktu konkurenta reklāmu.

  Bez tam Kihnu semināram nav nekāda sakara ar Tavu “semināru” (stroh vai kā nu tur bija) vai Jūraslaivu apmācību. LV šobrīd pat ne tuvu nav tādu apmācību, ko spēj noorganizēt un piedāvāt igauņi vai somi, tāpēc salīdzinājums absolūti nevietā.

 3. Ilzei- palasies PL komentus. Runa iet ne tik daudz par eskiniem un kovbojiem cik par drosibu pasakumu organizesana.
  Sulcs, neklausies ļaužos kas tik vien māk kā pļāpāt. Ir istais laiks patereties reklamai, jo Campo jūrā ir nulle.

 4. Kajaku semināra (man nav nekas pret igauņu vai citiem semināriem, ja vien tajos neiestāsta, ka jūzeris pēc kursu iziešanas uzreiz paliek kruts) sakarā ienāca prātā izklaidējoši – izglītojoša un motivējoša “online spēle”

  Šonedēļ aizbraukšu uz Ķīsi un ar fočiku iefilmēšu atbildi uz http://www.youtube.com/watch?v=Q99Y2mqK6lI

  Ideja, ka pēc tam vēl kāds atbild šādā veidā (ja atrodas, protams) un tā tālāk, līdz sanāk uzskates līdzekļu video krātuvīte ar dažādiem jūras kajaku būšanu veidiem un metodēm 🙂

  Attiecībā uz offtopiku: protams, konkurentu reklāmu no biznesa viedokļa uzturēt ir garām ideja. Bet vajag ievērot arī ētikas robežas. Nu piemēram info par JAM pēkšņi pazūd un tajā pat datumā steigšus parādās Ventas nakts brauciens 🙁 Ja kādam baigais kaifs no tā, viņa problēma. Man tur nav nekas meklējams un es tur nekomentējos. Lai veicas! Ja tevi tur izdzēš, tātad neesi gaidīts viesis. Punkts. Protams, labprāt palasos. Pers. mīļākā pēdējā laika diskusija ir šī – http://www.laivas.lv/diskusijas/general/388169/ 😀 PS. labi laika prognožu linki ir šeit: http://www.seakayak.lv/laika-prognoze Tikai jāmāk lietot…

 5. Ilzei. Ja kādu laiku atpakaļ, Campo mani uzaicinātu kādā seminārā padalīties manā pieticīgajā pieredzē par jūru labrāt ziedotu laiku neprasot atlīdzību. Bet vīriņš ir pārāk aizņemts ar saviem kompleksiem un savas (neesošās) autoritātes uzturēsanu, kam tiek izmantotas ne visai smukas metodes.

 6. Ilzei. STROH filma nebija domāta kā “seminārs” vai biznesa reklāma, bet vnk kā amatieru filmiņa ar humora pieskaņu, cerot, ka izvērsīsies neliels disputs par tehniku, tāpēc nav skaidrs, kapēc jādzēš ar tādu naidu. ” Nie sam ham, nie drugomu dam”. Pieļauju, ka igauņu-somu instruktori ir bezgala kruti, bet vai tas iesācējiem ir nepieciešams? Pats ne pie kādiem instruktoriem mācījies neesmu, visu apguvu no neta pārbaudot praksē. Pirms laivot gadus 10 sērfoju tāpēc zinu, kad līst jūrā un kad nē un ko vilkt mugurā. Vai tas kādam traucētu, ja padalītos pieredzē. Un vispār, ejiet visi….

 7. Man arvien labāk patīk plančiks par jūras kajaku lietu pašfilmētajām filmiņām. Tā kā reizi ir dalīšanās pieredzē. Piem. MB eska veids būs jāpamēģina.

  Noteikumi varētu būt sekojoši:
  1) laiva jūras kajakveidīgais vai pietuvināts. Mazās ww laivas ir cits stāsts – jā būs autori, varētu ieviest kā atsevišķu klasi. Kanoe airi neskaitās.
  2) klipiņos jābūt kaut kam no tehnikas attiecībā uz jūras kajakiem (airēšanas triki, eskis, viļņi, glābšanās u.tt.)
  3) der tikai pašu klipiņi
  4) iesūtītie klipiņi tiks apkopoti pie šī raksta un sadaļā “video” (mana (c) ideja, attiecas uz tēmu un tā tālāk). Vai arī jaunā sadaļā, ja būs atsaucība.

  Pat ja atsaucība nebūs īpaši liela (cik ta mums LV to jūras kajaku fanu :D), vienalga būs interesanti kaut vai pašiem.

 8. Atgriežoties pie igauņu semināra. Ja pa lielam, tad besī arā latv.mentalitāte- “Mēs te tādi pagastnieki a vot tur kaut kur viss baigā līmenī un ne pa jokam”. Cien.Ilze, lai iemācītos eski griezt un ielīst laivā man Jūsu pārgudro ekspertu padomi nav vajadzīgi (YouTube biezā slānī). Arī to, ka uz 1km trases pa glabējam ir labi mēs arī zinām. Bet kā garantēt drošību pie dalībnieku skaita 15 un dalības maksas 15LVL- to gan būtu interesanti uzzināt.

  • > Ja pa lielam, tad besī arā latv.mentalitāte- “Mēs te tādi
   > pagastnieki a vot tur kaut kur viss baigā līmenī un ne pa jokam”
   =====
   Te gan es nepiekrītu. Vajag izmantot visus pieejamos zināšanu avotus, tam nav sakara ar provinciālismu. Tas ir taisni baigi labi, ka cilvēki skatās ne tikai kas ir Latvijā, bet skatās ārpusē, nebūtu Positivus, es ar tur aizbrauktu.

   • Par zināšanu avotiem piekrītu. Tikai konkr.gadiumā uz to kruto semināru vaadzētu aizbraukt pasākumu organizētajiem, bet ne iesācējiem (izskatās, ka ir otrādi). Pamatzināšanas par jūru var iegūt šeit. Un cepiens bija par to ka Campo šai jomā pats neko nedara un visadiem veidiem bremzē infu par tiem,kas cenšās kaut ko darīt.

  • Nee, patiesibä mes esam tik kruti, ka mums neko nevajag mäcities no citiem. Igauni nekautrejas uzaicinat zinoshus virus un pasmelties gudribas, mes labak palasam gramatinas un pashmacibas celjä visu apgustam (kas noteikti ir labak nekä lekt jurä uz dullo).

 9. Nu lūk – lai parādītu, ka mēs varam – http://www.seakayak.lv/2010/07/5444 (ar to nekādā ziņā netiek noliegta piedalīšanos semināros u.c.)

  • Ideja laba,tikai viens bet- ir novērots, ka tiem, kam tiešām ir ko teikt (bij.sportisti-slalomisti utml)nelabprat dalās savās gudrības. Runāju par to ar sievu-bij.sportisti- jā tiešām šads niķis ir raksturīgs.Laivotāju saitos var atrast viss kaut ko tikai ne tehniku

 10. Jautājiens Raivo (ka vienīgajam šeit ar pieredzi jūras pasākumu rīkošanā).
  Cik reāli šīs vasaras mierīgajos apstākļos uzrīkot gonku maršrutā, teiksim, Sīkrags- Saarema (ja nemaldos 42km pa taisno)ar divām pavadošām motorenēm un atpakaļceļu ar prāmi pie orient.dalībnieku skaita 15 (pieslēdzot igauņus un leišus). Izmaksas/dalības maksa (bez orķestra un sātīgās zupas finišā)?

 11. Drīzāk jau Uldim un Luīzei 🙂
  Esmu skeptisks. Manuprāt dēļ organizatoru atbildības samērā nereāli pat neaizejot līdz praktiskajām (piem. visas saskaņošanas ar dienestiem LV un EE) lietām un izmaksām:
  a) laika prognoze attiecīgajā datumā nav iepriekš paredzama. Šajās dienās pat – laiks ta mierīgs, bet spēcīga negaisa un lokāla viesuļa varbūtība uz ko apleksies arī motorene, ir liela.
  b) 15 dalībnieki (ja būtu) ir 15 ieberziena varbūtības, ko 2 motorenes nepacels. Un ja kaut kas notiks, tad sekas no sērijas ‘pasarg Dievs’.

  Šādi mači būtu elites klases pasākums ar attiecīgas klases dalībniekiem, kas būtu jāgatavo jau gadu iepriekš. Tur bez zupas un orķestra nebūtu līdzēts.

  Manuprāt JAM formāts ir optimāli jūras mači, kas atbilst LV, EE, LT līmenim.

  • Tev laikam taisnība. Nav ko lekt uz ecēšām. Jāsāk ar mācīsanos un tautas iesaistīsanu. Neņem ļaunā, bet līdz šim Seakayak man izkatīājās pēc tusētāu kluba šaurā lokā.Varbūt der padomāt par infas novadīsašanu līdz masām. Bet kā ar 8km gonku apkārt Kolkas bākai?

   • Tas jau skan ticamāk. Kā 2 dienu pasākums ar eski, afterparty un tādā garā 🙂

 12. Ha, šodien pēc vairākiem mēginājumiem izdevās ielīst laivā pie 0,8m vilnīšiem. Grūti, bet nav neiespējami. Filmiņa sekos.

 13. Nedaudz sasmējos par karsto diskusiju, bet kā jau kašķīgs latvietis/te, nevēlos savu viedokli turēt zem pūra aiz sveces. 😀

  Kaut arī mani komentāri Campo lapā tiek nodzēsti pāris munūšu laikā, bet sacīkšu rezultāti, kurās vienīgajās zem Campo organizācijas esmu piedalījusies, netika publicēti vispār, tomēr uzskatu, ka kara cirvis būtu jāizvāra zupā, jo nekāds labums no tā atrašanās aktīvā apritē NAV.
  Pa lielam kašķim nemaz nav pamata, jo Campo nav konkurenti nedz Seakayak, nedz Jūraslaivām. Pie tam cilvēks vārdā Uģis, kurš Campo aktīvi organizē jūras laivošanas pasākumus, pats ir jūras laivošanu apguvis kopā ar /no tiem pašiem Seakayak un Jūraslaivu vīriem, un šķiet, arī svētību no viņiem saņēmis, lai roka cieša, airi vilnī turot, un lai vējš vienmēr labvēlīgs. 😀

  Tik tiešām, kašķīgie un tie, kas dzēš spamu, pierādiet, ka esiet labāki un savādāki! Eesti kajak-skolas, protams, ir ok, jo izglītošanās vienmēr ir ok. Bet tie, kas to mācās citādāk, arī ir ok, ja vien rezultāti ir ok. 🙂 Peace, manuprāt.

  • Minēšu 3x kāpēc tavi rezultāti nebija publiceti-

   [cenzēts no Seakayak.lv]

 14. Nu jau pietiks.
  1) ir “panesies” offtopiks masveidā, kas neattiecas uz rakstu “kajakskola”. Čatam ir vieta “Pļāpātuvē”
  2) personīgi aizskaroši teksti ir ārpus konstruktīvas diskusijas un Interneta vides ētikas, lai ko kāds par kādu domātu.

 15. Kašķēšanās mūsu nelielajā sabiedrībā tiešām ir nožēlojama.
  Bet par lietu es domāju tā. Kamēr uz roku pirkstiem varam saskaitīt tos, kas var, nav lietderīgi plānot gigantiskas gonkas. Darbs ta jāiegulda tāds pats! Vienalga, vai ir 100 dalībnieki vai 10.
  Gar krastu 1 km turp, otrs atpakaļ, un tas pats uz otru pusi. Bet viļņos. Izlejam ūdeni, sagaidam brienošos, un otrs brauciens. Vienīgā problēma trāpīt vējā. Studējam prognozes, apziņojam dalībniekus pāris dienas pirms starta, kā NK
  plusi. 1. Absolūta drošība; visi visu redz. 2. Ja redz, tātad arī ko iemācās. 3. Tā kā viss uz vietas, minimālas izmaksas.
  Mīnuss. Jau 3 gadus mētājos ar šito ideju, un visi uz mani skatās kā uz idiotu

 16. Varbūt tam der jau gatavs pasākums-dzīres ikgadējais “atvadas no vasaras”.

  Notiek 2 dienas nedēļas nogalē augusta beigās / septembra sākumā Jūrkalnē, Pāvilostā vai citur, kur varētu būt vilnīts pie lielās jūras. Izmaksas tik cik degviela, kempings, šašliks (par cik svinību iemesls nostaļģisks) un inventāra noma+transports, kam vajag. Atbrauc kādi 10 cilvēki.
  Ja būtu saceņu elements, tad būtu arī vairāk droši vien.

  2009 – (laika prognoze tikai gaidīta ilgi un vilnis atnāca nedaudz pa vēlu) http://www.seakayak.lv/galerijas/2008-2009?album=52&gallery=55
  2008 – (varēja dabūt iekšās ohoho) – http://www.seakayak.lv/galerijas/2008-2009?album=40&gallery=43
  Tur gan vecās bildes mazajos izmēros.

 17. 10 cilvēkus dabūt uz Latvijas otru galu nav slikti. Pieļauju, ka pierīgā (Koklītes, lilaste, Carnikava, vecāķi, Mangaļi, bolderāja u.c) tomēr varētu būt vairāk. Tur jau tās izmaksas sēž (transports, laiks). Un konkrēti mači jātaisa, ar nolikumu, lai zin uz ko braukt. nebūs tikai pavizināšanās. Pierīgā mierīgi var taisīt kaut darbdienas vakarā. Masai lai brauc kaut ar raftiem:)

 18. Apmēram NK stilā. Pusformāls pasākums NJ – Normāla Jūra 🙂

  Ja par vietām u.c. konkrēti, tad šai sarunai laiks pāriet uz @. BTW Kolkas bāka kā ideja šogad, manuprāt vairs nav paspējams.

  • Visu var paspēt, ja grib. Problēma ir orgu atbildībā. Nezinu kā Esti, bet LV Kaberneeme variants beigtos ar kriminālu un vēl radinieki sāpju naudu piedzītu. Par to niecīgo peļņu nafig vajag.
   Tāpēc reālais variants būtu sekojošs-
   1) Oficiāli nekādu orgu nav. Sanāk 15 veči un tantes un iebrauc jūrā uz savu galvu. Instruktāža tikai mutiski. Nekādu tur nolikumu utml.
   2)neoficiāli- tauta samet piķi un kāds vai kādi ar pieredzi un veselo saprātu nokārto tehniskās lietas.

 19. Vieta arī jāizvēlas pēdējā brīdī atkarībā no vēja virziena. Jūra ir apaļa:) kad vēl kāds pateiks – Davai!- sāksim konkrēti plānot. Manuprāt, nav slikti plānot publiski, jo 3 galvas vēl gudrākas:)

Comments are closed