Ķemeru Ceļotāju diena 2018

Ķemeru nacionālais parks un Dabas aizsrdzības pārvalde ik pavasari organizē Ķemeru Ceļotāju dienu. Ceļotāju diena ir iespēja piedalīties dažādos dabas pasākumos Ķemeru Nacionālā parka teritorijā – arī laivu braucienā. Šogad Ceļotāju diena notiks 5. maijā.

Satiksmes apstākļi ar Ķemeriem sākumā, līdz 1825. gadam bija ļoti slikti. Ar zirgiem piebraukt nebija iespējams. No Mežbeltēm [tagadējās Kūdras] varēja aiziet ar kājām pa meža taku, bet ērtāka piekļūšana bija ar laiviņu pa Slocenes upi uz augšu, tad pa Slokas ezeru un tālāk uz augšu pa Vēršupīti līdz Ķemeriem. (A.Priede “Ķemeru nacionālā parka flora” Ķemeri, 2017)

Mēs dosimies pretējā virzienā – laivosim pa Vēršupīti, tad šķērsosim Slokas ezeru un turpināsim pa Vecsloceni gandrīz līdz Lielupei.

  • Izvērstāks apraksts un ieskats laivu brauciena norisē “Maršrutu” sadaļā – Vecslocene.

Jāņem vērā, ka pavasaris ir putnu ligzdošanas laiks un Vēršupītes krastos ligzdo arī retas putnu sugas. Tāpēc regulāra un intensīva laivošana Vēršupītē šajā gadalaikā nav vēlama. Pavasarī, sadarbībā ar pasākuma organizatoriem, Ceļotāju dienas programmas ietvaros, piedāvāsim tikai vienu dienu īpašu  laivu braucienu, kurā iekļauta ne tikai Vecslocene, bet arī Vēršupītes posms. Uzvedīsimies klusu, klausīsimies putnu dziesmās, baudīsim īpašo purva dabu un pavasara noskaņas. Dalībnieku skaits ierobežots! 

Tiekamies startā  10.00. Par pasākuma norises niansēm sazināsimies ar dalībniekiem individuāli.

Izmaksas

  • € 26,– (1-vietīga laiva – kajaks, SOT)
  • € 37,- (2-vietīga laiva, smaile, kanoe)
  • € 39,– (3-vietīga kanoe laiva)
  • € 41,- (4-vietīga kanoe laiva. Ietilpība / celstspēja – 2 pieaugušie +2 bērni)

Pieteikšanās

Pieteikšanās beigusies Paldies dalībniekiem!