Ķemeru Ceļotāju diena 2019

Dabas aizsardzības pārvalde Ķemeru Nacionālajā parkā ik pavasari organizē Ceļotāju dienu. Ceļotāju diena ir iespēja piedalīties dažādos dabas pasākumos Ķemeru Nacionālā parka teritorijā – arī laivu braucienā. Šogad Ceļotāju diena notiks 5. maijā.

Satiksmes apstākļi ar Ķemeriem sākumā, līdz 1825. gadam bija ļoti slikti. Ar zirgiem piebraukt nebija iespējams. No Mežbeltēm [tagadējās Kūdras] varēja aiziet ar kājām pa meža taku, bet ērtāka piekļūšana bija ar laiviņu pa Slocenes upi uz augšu, tad pa Slokas ezeru un tālāk uz augšu pa Vēršupīti līdz Ķemeriem. (A.Priede “Ķemeru nacionālā parka flora” Ķemeri, 2017)

Mēs dosimies pretējā virzienā – laivosim pa Vēršupīti, tad šķērsosim Slokas ezeru un turpināsim pa Vecsloceni gandrīz līdz Lielupei.

Ņemot vērā lielo interesi par Ķemeru Ceļotāju dienas laivošanu un ierobežoto dalībnieku skaitu katrā braucienā, pateicoties sadarbībai ar Dabas aizsardzības pārvaldi, laivu braucieni iekļaujot Vēršupītes maršruta posmu notiks divas dienas – 4. un 5. maijā. Abas dienas pirms laivojuma būs iespēja apmeklēt lekciju “Meža majā”!

  • Izvērstāks apraksts un ieskats laivu brauciena norisē “Maršrutu” sadaļā – Vecslocene.

Pavasaris ir putnu ligzdošanas laiks un Vēršupītes krastos ligzdo arī retas putnu sugas. Tāpēc regulāra un intensīva laivošana Vēršupītē šajā gadalaikā nav vēlama. Pavasarī, sadarbībā ar pasākuma organizatoriem, Ceļotāju dienas programmas ietvaros, piedāvāsim tikai divus īpašus laivu braucienus, kuros iekļauta ne tikai Vecslocene, bet arī Vēršupītes posms. Uzvedīsimies klusu, klausīsimies putnu dziesmās, baudīsim īpašo purva dabu un pavasara noskaņas.

Tiekamies startā plkst. 10.00. Par pasākuma norises niansēm sazināsimies ar dalībniekiem individuāli.

Uzmanību! Sakarā ar lielo dalībnieku interesi tiek izsludināti papildus braucieni:

  • 1. maijā
  • 11. maijā
  • 12. maijā

Izmaksas

  • € 26,– (1-vietīga laiva – kajaks, SOT)
  • € 37,- (2-vietīga laiva, smaile, kanoe)
  • € 39,– (3-vietīga kanoe laiva)
  • € 41,- (4-vietīga kanoe laiva. Ietilpība / celstspēja – 2 pieaugušie +2 bērni)

Pieteikšanās

Pieteikšanās beigusies.

Jaunumi E-pastā

Interesē arī citi pasākumi? Saņem jaunumus E-pastā un uzzini pirmais par gaidāmajiem laivu braucieniem!

Comments are closed.