Jūra kajaks

Laivu nomas inventārs

Mūsu laivu noma Kurzemē piedāvā SitOnTop laivas, jūras kajakus, kanoe, smailes un citu aktīvai laivošanai nepieciešamo inventāru. 

Pie mums laivas varat iznomāt gan ar servisu maršrutos (apkalpojam galvenokārt maršrutus Kurzemes pusē), gan bez servisa.

Smailes

(citi dēvē par kajakiem) Populāra izvēle atpūtas braucienos upēs.

Divvietīgas laivas ar atklātu klāju. Nav piemērotas plašiem ūdeņiem. Dēļ burtiska tulkojuma no angļu valodas tautā un laivu nomās bieži tiek dēvētas par “kajakiem”, kas rada neskaidrības – klients vēlas nomāt smaili vai jūras kajaku? Smailes tiek airētas ar divlāpstiņu airi, sēdekļi aprīkoti ar atzveltnēm, kuros vairāk vai mazāk ērti atspiest muguru.
Priekšrocības: smailes parasti ir ātrākas un nedaudz vieglāk airējamas kā otra populārākā atpūtas laivu grupa – kanoe.
Pie mīnusiem jāmin ierobežotais mantu daudzums, ko var ielikt laivā, kā arī tas, ka no airiem šļakstās ūdens.

Kanoe

Kanoe

2-4 vietīgas laivas ar atklātu klāju. Upju laivu klasika.  

Tiek airētas ar vienlāpstiņu airi. Mūsu piedāvātie kanoe modeļi izvēlēti tieši nomas vajadzībām – salauzt var visu, taču nav jāuztraucas, ka laiva tiks apskādēta, ja nejauši norīvēsies gar kādu akmeni. Derēs atpūtniekiem ar daudz mantām. Vienīgās no mūsu nomas laivām, kurās to visu var mēģināt ietilpināt ir kanoe. Kanoe laivas ir laba izvēle upju laivošanai visiem, t.sk. ģimenēm ar bērniem.

Jūras kajaks

Jūras kajaki

Jūras kajakus iesakām izvēlēties aktīvākajai sabiedrības daļai.

Vienvietīgas (taču sastopamas arī divvietīgas un pat trīsvietīgas) laivas ar slēgtu klāju, tiek airētas ar divlāpstiņu airi. Laivas ir šaurākas kā “atpūtnieku kuģi”, līdz ar to ātrākas. Ar mazāku piepūli iespējams veikt lielākus attālumus. Piemēram standarta 2 dienu upju maršrutu kajakos bez pūlēm var noairēt vienā dienā. Lai gan citviet klasiska vērtība un pamazām nāk modē arī Latvijā, pie mums kajaki joprojām nav populārākā laivu izvēle. Valda stereotips “nestabilās laivas ar kurām visi gāžas”. Īstenībā mierīgā ūdenī ar kajakiem parasti negāžas. Jūrā vai plašā ūdenī ir savādāk – dēļ drošības apsvērumiem ir jāmāk, taču parastā upē vasarā var doties visi – pēc īsas instāžas līdz komfortablai sajūtai uz ūdens paies 20 minūtes.
Kajakus iesakām izvēlēties sabiedrības aktīvajai daļai. Tiem, kuri nolēmuši slinki baudīt dabu sauļojoties ar alus pudeli vienā un airi otrā rokā, kajaki nebūs īstās laivas. Mūsu laivu nomā pieejami vienvietīgi jūras kajaki.

SOT

SitOnTop

Jūras laivas piedzīvojumiem bez pieredzes kajakos

SitOnTop, jeb SOT laivas Latvijā ir salīdzinoši jauna laivu grupa. Varam lepoties, ka pirms ~ 10 gadiem pirmie iepazīstinājām plašāku Latvijas publiku ar šīm laivām. SOT laivas raksturo drošība – tās ir stabilas, nepiesmeļamas un nenoslīcināmas. Cena par šīm priekšrocībām – korpusā integrēti ūdens noteces caurumi, kas ļauj ūdenim ne tikai tikt ārā no piesmeltas laivas, bet arī nedaudz iekšā. Respektīvi, par hermētiski sausu sēdēšanai šo laivu uzskatīt nevar. Līdz ar to, nav pirmā izvēle atpūtas braucieniem upēs.
Toties, ja iet runa par straujūdeni, sērfošanu vai airēšanu piekrastē – šīs ir labākās un drošākās laivas cilvēkiem bez pieredzes kajakos. Piemēram, ar tām braucam uz Kolkas bāku un ceļojam Igaunijas salās. Protams, laiva pati par sevi neatrisina “blīves” jautājumu starp airi un laivu. Lai airētu jūrā, jābūt izpratnei par to, ko darāt. SitOnTop reputāciju nedaudz aizēno plašais modeļu klāsts. Dažādās laivu nomās jūs atradīsiet gan lētus ķīniešu brīnumus, kas īsti nav domāti nekam, gan kvalitatīvas laivas.
Mēs piedāvājam tikai tos SitOnTop modeļus, ko esam atzinuši par kvalitatīviem un piemērotiem sērfošanai, pavasara upēm vai airēšanai piekrastē.

Sausais mantu maiss

Sausais mantu maiss

  • Tilpums 50 L
  • PVC
  • Cena par dienu:

€ 2,-

Hidrotērps Long John

Hidrotērps Long John

  • Biezums 3mm.
  • Dažādi izmēri.
  • Cena par dienu:

€ 6,-

Ķivere

Ķivere

  • Pavasara ūdeņiem
  • Ar aizdari regulējams izmērs 
  • Cena par dienu:

€ 2,-

Laivu noma ar servisu maršrutos Abavā

Sezonas pieprasītākajos mēnešos varam piedāvāt labu servisu un klientiem ērtu loģistiku, kā arī izdevīgas laivu nomas cenas Abavas maršrutos.