Laivu noma

Laivu noma Kurzemē

Mūsu laivu noma piedāvā SitOnTop laivas, jūras kajakus, kanoe, smailes un citu aktīvai laivošanai nepieciešamo inventāru.

Pie mums laivas varat iznomāt gan ar servisu maršrutos (apkalpojam galvenokārt maršrutus Kurzemes pusē), gan bez servisa: saņemot un nododot inventāru mūsu laivu nomas bāzē Rendā.

Laivu noma maršrutos

Laivu noma un cenas ar servisu maršrutos Abavā

Maršruta cenā ietilpst:

 • Laivas (komplektā airi, vestes) noma,
 • inventāra un šoferu (līdz 8 cilvēkiem) transports uz maršruta sākumu vai no maršruta beigām, atkarībā no laivošanai izvēlētā upes posma.
 • Sausie mantu maisi cenā neietilpst.

Citas upes: Maršruti / Upes 

Skat. arī:

Laivu noma Kurzemē

Laivu noma bez servisa maršrutos, t.i., ja vēlaties nomāt laivu un transportēt paši ar saņemšanu un nodošanu nomas punktā:

Renda

Rendas “Avotos” laivotāju rīcībā ir:

 • mūsu lielākais inventāra nomas punkts,
 • laivošanas maršruti Abavā,
 • labiekārtotas apmetnes un auto stāvvieta,
 • ūdenstūrisma inventāra veikala bāze.

Kā atrast: 

Braukt ar Waze

Braucot no Rīgas puses Rendā šķērsojiet Abavu, turpiniet ceļu Kuldīgas virzienā līdz krustojumam ar norādi “Matkule 22″. Iegriežoties šajā ceļā, pēc 100 m tas sadalās, brauciet pa kreisi 1,5 km līdz “Avotiem. Laivu noma "Avotos" Google karte

Nomas laivas

Zemāk mūsu nomas inventārs un īss apraksts par laivu veidiem.

 • Klikšķiniet uz laivu bildēm, lai uzzinātu vairāk par katru laivu. Nomas cenas ir nomājot laivas bez papildus servisa – saņemot un nododot inventāru mūsu laivu nomas punktā.

Jūras kajaki / atpūtnieku kajaki

Vienvietīgas (taču sastopamas arī divvietīgas un pat trīsvietīgas) laivas ar slēgtu klāju, tiek airētas ar divlāpstiņu airi. Laivas ir šaurākas kā “atpūtnieku kuģi”, līdz ar to ātrākas. Ar mazāku piepūli iespējams veikt lielākus attālumus. Piemēram standarta 2 dienu upju maršrutu kajakos bez pūlēm var noairēt vienā dienā. Lai gan citviet klasiska vērtība un pamazām nāk modē arī Latvijā, pie mums kajaki joprojām nav populārākā laivu izvēle. Valda stereotips “nestabilās laivas ar kurām visi gāžas”. Īstenībā mierīgā ūdenī ar kajakiem parasti negāžas. Jūrā vai plašā ūdenī ir savādāk – dēļ drošības apsvērumiem ir jāmāk, taču parastā upē vasarā var doties visi – pēc īsas instāžas līdz komfortablai sajūtai uz ūdens paies 20 minūtes.

Kajakus iesakām izvēlēties sabiedrības aktīvajai daļai. Tiem, kuri nolēmuši slinki baudīt dabu sauļojoties ar alus pudeli vienā un airi otrā rokā, kajaki nebūs īstās laivas.

 • Kajaks YSAK – € 21,- pirmā diena / € 11,- katra nākamā diena
 • Kajaks Picnic –€ 21,- pirmā diena / € 11,- katra nākamā diena

Smailes

Divvietīgas laivas ar atklātu klāju. Populāra izvēle atpūtas braucienos upēs. Nav piemērotas plašiem ūdeņiem. Dēļ burtiska tulkojuma no angļu valodas tautā un laivu nomās bieži tiek dēvētas par “kajakiem”, kas rada neskaidrības – klients vēlas nomāt smaili vai kajaku? Smailes tiek airētas ar divlāpstiņu airi, sēdekļi aprīkoti ar atzveltnēm, kuros vairāk vai mazāk ērti atspiest muguru.  Priekšrocības: smailes parasti ir ātrākas un nedaudz vieglāk airējamas kā otra populārākā atpūtas laivu grupa – kanoe. Pie mīnusiem jāmin ierobežotais mantu daudzums, ko var ielikt laivā.

 • Smaile Calypso –€ 21,- pirmā diena / € 11,- katra nākamā diena

Kanoe

2-4 vietīgas laivas ar atklātu klāju. Upju laivu klasika. Tiek airētas ar vienlāpstiņu airi. Mūsu piedāvātie kanoe modeļi izvēlēti tieši nomas vajadzībām – salauzt var visu, taču nav jāuztraucas, ka laiva tiks apskādēta, ja nejauši norīvēsies gar kādu akmeni. Derēs atpūtniekiem ar daudz mantām. Vienīgās no mūsu nomas laivām, kurās  to visu var mēģināt ietilpināt ir kanoe.  Kanoe laivas ir laba izvēle upju laivošanai visiem, t.sk. ģimenēm ar bērniem.

 • Kanoe Viking: –€ 21,- pirmā diena / € 13,- katra nākamā diena
 •  Kanoe Samba: 3 vietīga laiva – € 27.00,- pirmā diena  13.00,- katra nākamā diena, 4 vietīga laiva – € 28.00,- pirmā diena € 15.00,- katra nākamā diena

SitOnTop

SitOnTop, jeb SOT laivas Latvijā ir salīdzinoši jauna laivu grupa. Varam lepoties, ka pirms ~ 10 gadiem pirmie iepazīstinājām plašāku Latvijas publiku ar šīm laivām. SOT laivas raksturo drošība – tās ir stabilas, nepiesmeļamas un nenoslīcināmas. Cena par šīm priekšrocībām – korpusā integrēti ūdens noteces caurumi, kas ļauj ūdenim ne tikai tikt ārā no piesmeltas laivas, bet arī nedaudz iekšā. Respektīvi, par hermētiski sausu sēdēšanai šo laivu uzskatīt nevar. Līdz ar to, nav pirmā izvēle atpūtas braucieniem upēs.

Toties, ja iet runa par straujūdeni, sērfošanu vai airēšanu piekrastē – šīs ir labākās un drošākās laivas cilvēkiem bez pieredzes kajakos. Piemēram, ar tām braucam uz Kolkas bāku un ceļojam Igaunijas salās. Protams, laiva pati par sevi neatrisina “blīves” jautājumu starp airi un laivu. Lai airētu jūrā, jābūt izpratnei par to, ko darāt. SitOnTop reputāciju nedaudz aizēno plašais modeļu klāsts. Dažādās laivu nomās jūs atradīsiet gan lētus ķīniešu brīnumus, kas īsti nav domāti nekam, gan kvalitatīvas laivas.

Mēs piedāvājam tikai tos SitOnTop modeļus, ko esam atzinuši par kvalitatīviem un piemērotiem sērfošanai, pavasara upēm vai airēšanai piekrastē.

 • SOT Treck2 – € 21,- pirmā diena / € 11,- katra nākamā diena
 • SOT Tempo – € 21,- pirmā diena / € 11,- katra nākamā diena
 • SOT Scooter Beach – € 17,- pirmā diena / € 11,- katra nākamā diena
 • SOT Mambo – € 17,- pirmā diena / € 11,- katra nākamā diena

Papildus inventāra vienību noma (cena par dienu):

 • Hidrotērpu noma (Long John, ar rāvējslēdzēju) € 6,-
 • Papildus airis (labais grieziens, par kreiso jautāt) € 1.5,-
 • Papildus veste (celtspēja 70 N) € 1.5,-

Nomas pieteikumiem

Jaunumi E-pastā

 • Saņem jaunumus E-pastā un uzzini pirmais par mūsu organizētajiem laivošanas pasākumiem!

Loading

Comments are closed.