Imula augstā ūdenī vasarā

Imula ir Kurzemes straujūdeņu klasika. Atrodas starp Kandavu un Sabili. Attālums no Rīgas ~ 100 km Kuldīgas virzienā.

Upe sniedz straujūdenim piederīgas izjūtas, taču objektīvi nav tehniski sarežģīta. Runājot straujūdens kategorijās, upe ir arī nosacīti plata (5m un vairāk). Tādējādi siltā ūdens sezonā pieejama plašākam interesentu lokam kā kajakotājiem ar pieredzi straumē. Braucama, ja ūdens līmenis upē ir +30 cm virs nulles atzīmes. Līdztekus straumes interesei, Imula ir ainaviski baudāma, stāviem krastiem. Zināmākais apskates objekts maršrutā – Buses pilskalns. Imula ir pieskaitāma mazajām upēm, tāpēc jārēķinās, ka upei vairākās vietās pārkrituši koki ir pašsaprotama parādība.

Tradicionāli Imula tiek uzskatīta par pavasara upi, kā tas arī ir, taču pēdējo gadu klimatā var noķert ūdeni arī vasarās un rudeņos.

Pavasara ūdeņos šķēršļotās upēs bez pieredzes doties nevajadzētu. Ne tikai tāpēc, ka pelde 2 grādus siltā ūdenī var beigties bēdīgi, bet arī tāpēc, ka pavasara ūdeņiem parasti ir lielāks spēks kā straumei tikpat augstā ūdens līmenī vasarā. Lai brauktu šādā ūdenī jāsaprot kā darbojas straume un jāprot vadīt laiva.

Savukārt vasarā un rudenī (ja vien ūdens līmenis nav pārāk uzkāpis un nav ļoti auksts) braucot kopā ar kādu, kurš saprot straumi, drošības tehnikas pamatlietas un var uzņemties grupas vadību, Imulai nepieciešamais iemaņu līmenis samazinās līdz prasmei vadīt laivu. Pārējo iemācīsieties pasākuma gaitā. Izmantojamo laivu klāsts siltā ūdens sezonā no kajakiem un SitOnTop laivām paplašinās līdz divvietīgām smailēm un kanoe. Iesācējiem peIde teju vai garantēta, taču ir liela atšķirība – peldēt ārpus laivas 2 vai 16 grādus siltā ūdenī. Visbiežāk gāžas brauciena sākumā – līkums aiz dzirnavu dambja un pirms paša finiša – kur saliņa sadala upi divās gultnēs. 

Imulu parasti brauc no “Pūču” tilta līdz pēdējam tiltam pirms ietekas Abavā. Kopējs maršruta garums ~15 km, ilgums – 4-6 stundas.

Laivu noma Imulā*:

*Cenā ietilpst inventāra noma (laiva, vestes, airi) laivu transports un automašīnu menedžments: šoferi aizstūrē savas mašīnas uz finišu, no kurienes mēs viņus atvedam uz startu pie pārējās grupas. Visi finišē pie saviem auto.
  • 1-viet.  SOT – € 35
  • 2-viet. SOT, kanoe, smaile – €40.00
  • Hidrotērps (XS – XXXL) – € 6.00
  • Ķivere – €2.00
  • Sauso mantu maiss – € 2

Ja ūdens līmenis atļauj (tam jāseko līdzi), iesakām nelaist garām iespēju nolaivot Imulu siltajos gadalaikos. Tas noteikti ir interesantāk kā plostot pa “upi parasto”. Jāreaģē ir ātri – iespējams jāmaina dienas plāni (ūdens kā likums ir darbadienās), taču jābrauc tad, kad upē ūdens – nenožēlosiet! 

Jaunumi E-pastā

Interesē dalība mūsu organizētajos pasākumos? Saņem Seakayak.lv jaunumus E-pastā un vienmēr uzzini pirmais!

Loading