Rīva pavasarī

Rīva tiek dēvēta par skaistāko Kurzemes upi. Upe ir līkumota, tās lielākā vērtība – ainaviskais skaistums, īpaši maršruta otrajā pusē aiz dzelzsbetona tilta. Šeit izveidota arī dabas taka Rīvas loki ar skaistiem skatiem uz upi.

Laivošanu parasti sāk Rīvas ciemā, kāpj ārā pie Rīvas kroga (Liepājas – Ventspils šoseja). Maršruta garums 16 km. Apmēram kilometru aiz Rīvas kroga upe ietek jūrā Jūrkalnē. Arī visnotaļ gleznainas noskaņas.  Lejpus Pievīkām veido līdz pat 10 m dziļu ieleju ar stāvkrastiem. Pēdējā kilometrā kanjonveidīgā gravā (līdz 12 m) izlaužas cauri Labraga stāvkrastam uz jūru. Maršruta sākums ir mazāk izteiksmīgs – upe kā upe. Taču jau drīz ainava mainās. Parādās pirmie stāvkrasti, pārsteidz dzidrs ūdens, Rīvai raksturīgās ēnu – gaismu spēles, ko veido saule laužoties cauri koku “jumtam” stāvkrastos. 

[* Visa Rīvas foto galerija šeit ]

Finišā nokļūšanu līdz jūrai kavē dambis pie Rīvas kroga ar vairākām kaskādēm. Ja ļoti gribas tikt līdz jūrai, laivas jānes pa labo malu. Rīva pieskaitāma pie mazupēm, tātad laivojama tikai pie noteikta ūdens daudzuma. Parasti Rīva izžūst tieši pieprasītākajos laivošanas mēnešos – jūlijā un augustā. Daudziem tas netraucē un Rīvu mēdz laivot pat 10 cm ūdenī. Šādos apstākļos gan drīzāk sanāk laivu skādēšana pret akmeņiem un brišana nekā laivošana.

Mūsu ieteikums – sezonas vidus mazūdenī izvēlēties citu upi un atgriezties pavasarī, rudenī, vasaras sākumā vai citos apstākļos pie atbilstoša ūdens līmeņa, piemēram pēc ilgstošām lietavām.

Upe nav tehniski sarežģīta. Lai gan upē straume ir jūtama, dēļ līkumiem Rīva ir nedaudz lēnāka kā varētu šķist, tāpēc 16 maršruta kilometriem jāparedz vairāk laika kā teorētiskās 4 stundas. 6-7 stundas būtu ticamāk. Daži straujūdens posmi veidojas, ja upē ir krietni augšā ūdens līmenis. Straujteces ir uzreiz aiz dzelzbetona tilta (apmēram maršruta vidus). Ja straujtecē aiz līkuma negaidīti pāri upei koks, sanāk pelde. Augstā ūdens līmenī (virs +60 cm) ar kļūdām šādās vietās  jokot nevajadzētu. Jāpiebilst, ka ar šķēršļiem pārkritušu koku izskatā jārēķinās visā upes garumā.

Laivu noma Rīvā*:

  • Rīvas maršrutus apkalpojam no 6 laivām

Rīva: Rīvas ciems – Labrags  (1 diena 16 km) 

  • € 43,- (2-3 vietīga laiva)
*Cenā ietilpst inventāra noma (laiva, vestes, airi) laivu transports un automašīnu menedžments: šoferi aizstūrē savas mašīnas uz finišu, no kurienes mēs viņus atvedam uz startu pie pārējās grupas. Visi finišē pie saviem auto.